У багатьох великих садах і на невеликих прикрашених рослинністю ділянках найчастіше домінантою в композиції є відкритий простір, вкритий соковито-зеленим газонним килимом. Але приємний оку доглянутий газон – це завжди результат кропіткої праці і витрат часу на його утримання і повноцінний догляд. Якщо до цього питання підійти грамотно і виконувати всі або ж самі основні вимоги, то ваші зусилля приведуть до гарного результату, адже здоровий зелений газон деколи виглядає більш виграшно, ніж деревно-чагарникові або квіткові групи.

Основні заходи по догляду за газоном

Ось кілька основних заходів по догляду за газоном, виконання яких забезпечить підтримання його здорового вигляду.

Полив газону

полив газона

Необхідність процедури поливу визначається просто, достатньо зробити кілька кроків: якщо залишаються явні сліди і трава піднімається не відразу, отже, потрібно поливати. Також потреба в поливі виражається в тьмяному і, в занедбаному стані, бурому кольорі трави.

Підкормка газону (внесення добрив)

добриво для газону

Внесення добрив рекомендується проводити один раз на місяць у період з середини березня до початку жовтня. Найбільш сприятливий час: квітень, кінець травня – початок червня, кінець вересня – початок жовтня. Слід зазначити, що до складу добрив обов’язково повинен входити фосфор, калій і азот, можна додавати й органічні добрива з вмістом органічних речовин і мікроелементів, що дають гарне підживлення травам. Вибір добрив і дози внесення варіюються по сезонах, залежно від стану трав’яного покриву, тому рішення питання підживлення газону рекомендується доручити фахівцям.

Аерація газону

аерація газону

Аерація газону сприяє газообміну між атмосферним і ґрунтовим повітрям, посилюючи поглинання коренями рослин води і поживних речовин, що, в свою чергу, перешкоджає погіршенню зовнішнього вигляду газону, утворенню сухостою, лисин, моху, зниження волого-та морозостійкості. Аерація – це проколювання дернини й утворення отворів в ній для волого-і газообміну. Не обов’язково обробляти всю територію газону, можна обмежитися місцями, де найбільш помітно ущільнення грунту.

Стрижка газону

Стрижка газону

Стрижка газону проводиться з ранньої весни і до пізньої осені, частота її залежить від типу газону, пори року і погодних умов. Оптимальною вважається висота стрижки 40 – 45 мм, для декоративних газонів ще коротше – до 30 мм. Стрижку газону найкраще проводити за допомогою газонокосарки і тримера.

Видалення бур’яну

обробка газону гербіцидами

Видалення бур’янів як, наприклад подорожник, кульбаба, в’юнок, пирій та інші можна робити вручну, виполюючи їх, або із застосуванням гербіцидів, що вимагає дотримання чітких норм внесення та дотримання правил особистої безпеки. Гербіциди бувають двох видів: вибіркової та суцільної дії. Більш поширеним є гербіцид вибіркової дії через більшу ефективність та безпеку. Якщо позбавлятися від бур’янів вручну або механічним способом можна з самого початку їх появи, то застосування гербіцидів рекомендується з середини травня до початку серпня.

Чистка (вичісування) газону

вичісування газону

Чистка газону – необхідний захід з догляду за ним, тому як не вчасно прибрані листя, скошена трава і сміття перешкоджають попаданню повітря і вологи до коріння, псують зовнішній вигляд і сприяють розвитку хвороб. Чистку газону проводять по мірі необхідності вручну або за допомогою аераторів і скарифікаторів.

Щоб найбільш якісно, продуктивно і швидко виконати усі заходи з догляду та лікування трав’яного покриву, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, які зроблять ваш газон не тільки здоровим, але і привабливим.