Коли ми чуємо слово газон, то наша підсвідомість моментально малює простору картину зі здоровою соковитою травою насиченого зеленого кольору. Для того, щоб уявне збігалося з реальністю, власникам газонних галявин необхідно добряче попрацювати або покликати на допомогу досвідчених фахівців, адже гарний газон потребує більшої уваги, ніж інші, на перший погляд, більш важливі елементи ландшафтної композиції (наприклад, декоративні деревно-чагарникові і квіткові групи).

Відновлювальні та реставраційні роботи на газоні найкраще проводити навесні або восени, в залежності від поставленої задачі. Навесні роботи починають у період, коли земля підсохла і починається активний ріст трави. Цей час є найсприятливішим, оскільки вже можна побачити основні проблеми газону і в запасі залишається достатньо часу для росту і відновлення трав’яного покриву. Восени для ремонту газону краще дочекатися дощової погоди.

Основні проблеми з газоном

Перелічимо основні проблеми, що виникають під час догляду за газоном.

Бур’яни на газоні

Бур'яни на газоні

Знищення зростаючих з розеток або стелющихся низькорослих багаторічних бур’янів зазвичай викликає багато труднощів, оскільки вони пристосовуються до регулярного скошування або не зрізаються під час стрижки. Найбільш поширені з них: кульбаба, вероніка, моховинки конюшина. Якщо на газоні бур’янів не багато, краще видалити їх механічним способом ретельно утрамбувавши дерен по завершенню даної процедури. Обов’язково потрібно видаляти бур’яни навесні, в період активного росту, інакше виникне небезпека повторного заповнення ними проміжків, що залишилися. Усунути серйозне засмічення газону можна за допомогою гербіцидів виборчої дії, але їх застосування допускається тільки через кілька місяців після посіву злаків.

Мох на газоні

Мох на газоні

Мох на газоні з’являється з різних причин – це низька родючість грунту, поганий дренаж, відсутність аерації, хвороби і шкідники, що викликають ослаблення дерну, неправильна висота стрижки або надмірне затінення. Перед початком лікування газон уважно оглядають і, виявивши причину утруднення зростання газонної трави, вибирають методи боротьби з мохами, наприклад, мульчування, чищення газону і його провітрювання, внесення вапна або хімічних препаратів.

Лисини або оголені ділянки на газоні

Лисини на газоні

Лисини або оголені ділянки на газоні можуть виникнути з різних причин. Найчастіше джерелом проблем є погана підготовка площадки (через неправильну перекопку грунту залишаються ділянки без родючого шару), несприятливі погодні умови, старе насіння і птиці, а також потрапляння нафтопродуктів з газонокосарки, обробка гербіцидами, передозування добривами, витоптування, переущільнення грунту і поганий дренаж. Відновлення товщини родючого шару проводиться за допомогою аерації, скарифікації, підсипання родючого грунту і зрошення.

Насамперед потрібно спробувати усунути причину появи лисини, а після приступати до ремонту газону, інакше все може повторитися знову. Проблемні місця усуваються укладкою рулонного газону з урахуванням загального рівня ділянки або посівом насіння (висів насіння з розрахунку 30-45 г на м2) з можливою заміною грунту.

Дефекти газону (ложбінки та випуклості)

Аерація газону

Дія газонокосарки та постійне витоптування призводять до появи на газоні дефектів ложбінок і випуклостей. Останні видаляють за допомогою аератора, через деякий час повторюючи дану операцію, щоб створені порожнечі заповнилися грунтом і зрівнялися з рівнем газону. Більш масштабні випуклості з одного боку підрізають садовим ножем і загорнувши дернину прибирають надлишок верхнього шару грунту, потім шар дерну укладають на колишнє місце. Присипкою грунту вирівнюють покладений шар і місця зрізів. Такий же принцип використовується і при усуненні улоговин, тільки в цьому випадку грунт підсипають.

Реставрація або відновлення газону в Києві та Київській області

Для того, щоб дивлячись на свій сад ви бачили здоровий, доглянутий газон, необхідно ретельно стежити за його станом – доглядати, вчасно проводити реставраційні та відновлювальні роботи, обираючи відповідні засоби і методи боротьби з хворобами, шкідниками і бур’янами. У компанії «Стаффаж» кваліфіковані фахівці допоможуть зробити ваш газон здоровим і невідпорним, завдяки багаторічному досвіду роботи в даній сфері.