Це тільки на перший погляд здається, що природа все робить сама, і втручатися людині туди не варто. У дикому лісі воно, можливо, і так, але коли справа стосується дерев і чагарників, які людина посадила сама, то тут доведеться попітніти. Ми відповідаємо за того, кого приручаємо. Це відноситься і до посаджених нами дерев, чагарників та інших рослин. Для правильного розвитку рослин, необхідний правильний догляд: як наприклад підгодівля, лікування, знищення паразитів.

Обрезка деревьев и кустарников

Одним з досить головних моментів догляду за рослинами, є обрізка дерев, яка не тільки контролює ріст і розвиток дерева, а й дозволяє продовжити йому життя. Освоїти обрізку може кожен, хто хоч трохи наближений до природи. Однак слід пам’ятати, що неправильні дії, такі як надмірна обрізка, неправильна або несвоєчасна обрізка, можуть привести до абсолютно протилежного результату, а саме хвороби дерева або навіть до його загибелі. Перед тим як приступати до обрізання, слід усвідомити велику кількість факторів. Одним з них є реакція дерева на зрізи гілок. Саме з цієї причини, якщо для вас все це вельми складно, краще не ризикувати, і довірити обрізку вашого саду фахівцям компанії “СТАФФАЖ”.

Обрезка деревьев

І так, обрізка саду необхідна для оновлення, або як ще кажуть омолодження саду, контролю росту дерев, з метою оздоровлення, або для збільшення пропуску сонячного світла в сам сад. Так само обрізка здійснюється і так сказати в косметичних цілях. Давайте коротко розглянемо варіанти обрізки.

Формуюча обрізка

Формуюча обрізка застосовується  для створення правильної симетричної форми крони, якщо обрізається дерево, і для створення задуманої форми, якщо обрізається чагарник, який виконує функцію живоплоту або живої фігури.

Якщо мова йде про чагарники, то тут, як правило, застосовуються такі види рослин, які досить легко переносять навіть зайву обрізку, швидко відростають і відновлюються. З деревами ж куди складніше. Тут необхідно вивчити вид рослини, і дізнатися, як вона відреагує на ту чи іншу обрізку. Здійснюється формуюча обрізка навесні.

Санітарна обрізка

Санітарна обрізка необхідна для продовження життєвого циклу рослин. При такій обрізці видаляються мертві, уражені, пошкоджені і зайві гілки. В обов’язковому порядку обрізаються дрібні пагони, які не виконують будь-якої функції, але згодом заважатимуть розвитку дерева.

У чагарників обрізаються гілки, які могли засохнути після весняної обрізки. Сухі і омертвілі паростки найкраще видаляти до живої деревини. Здійснюється така обрізка протягом усього вегетативного сезону.

Омолоджуюча обрізка

Омолоджуюча обрізка являє собою видалення дорослих або старих гілок крони, що дозволяє рослині піти в ріст. Така обрізка здійснюється не відразу, а поступово, протягом декількох років ранньою весною. Стрижка живоплотів і бордюрів в цьому випадку досить проста. Як правило, у чагарника повністю видаляється вся крона, і залишаються тільки пеньки висотою 5 – 10 сантиметрів. Рослина різко починає йти в ріст вже молодими пагонами, і вам залишається тільки коригувати її форму.

Після обрізки рослини, слід в обов’язковому порядку обробити всі зрізи садовим варом або садовою замазкою. Землю навколо рослини необхідно розпушити та внести добрива.