Опубліковано

Як доглядати за газоном протягом року

Догляд за газоном зимою (січень, лютий)

Незважаючи на гадану невибагливість газонної трави, догляд за нею вимагає дотримання певних правил, про які слід знати. У зимові місяці газон перебуває в стані спокою і основне правило догляду за ним – не турбувати. Будь-які навантаження будуть призводити до утворення лисин по весні, що в свою чергу, веде до ослаблення газонної трави і виникнення всіляких захворювань. Не варто ходити по газону взимку, або ж ставити на нього будь-які предмети, поки він не покриється товстим шаром снігу.

Не слід заливати на газоні каток. Це веде до вимерзання і кисневого голодування газонної трави і як наслідок – до ослаблення газону.

Слідкуйте щоб на поверхні снігу не утворювалась крижана кірка, яка заважає надходженню повітря до трав’яного покриву. При її виникненні розбийте її за допомогою зручного для вас садового інструменту.

Дотримання цих простих правил збереже ваш газон в цілісності, незважаючи на будь-які кліматичні умови.

Підготовка техніки. В кінці зими варто проінспектувати техніку для догляду за газоном. Змастити рухомі деталі, заточити ножі на газонокосарці, перевірити працездатність техніки і усунути виниклі неполадки

Догляд за газоном весною

Березень

Під час танення снігу важливо не допускати утворення застійних калюж. Для цього в місцях скупчення вологи зробіть кілька проколів садовим інструментом. Не варто возити тачку або будь-яку іншу садову техніку по вологому газоні, щоб уникнути утворення слідів і западин.

Квітень

Вычесывание газона

Прочісування газону. Коли газон просох після танення снігу, необхідно провести скарифікацію, видаливши сміття, торішнє листя, повсть. Це покращує повітрообмін, а також перешкоджає виникненню і розвитку грибних хвороб. Для газону невеликої площі зручніше використовуються віялові граблі, для великих площ краще підійдуть спеціалізовані машини.

Протигрибкова обробка газону. При перших ознаках захворювання, таких як зміна кольору або густоти, варто провести обприскування газону фунгіцидами. Це запобігатиме поширенню хвороби. Обприскувати бажано з ранку, або ближче до вечора в безвітряну погоду.

Підсів газону. На лисинах, що утворились після зимового періоду, слід провести підсів трав’яної суміші. Для цього очистіть ділянку від бур’янів, розпушіть землю і розкидайте насіння в необхідній кількості. Після чого закрийте їх в землю граблями, або ж присипте пісчано-торф’яною сумішшю, а потім закатайте. Можна внести добрива. Добре пролийте весь газон.

Підживлення газону. Газон вимагає регулярної підгодівлі. Вона служить двом цілям – зміцнює і ущільнює трав’яний покрив, підвищує його опірність посухам і захворюваням, а також підтримує яскравий колір і структуру газону. Якщо ви не встигли зробити підгодівлю по першому снігу, варто зробити її зараз з використанням азотних добрив, які стимулюють ростові процеси. Підгодовуючи газон, стежте за тим, щоб добриво розподілялося рівномірно по поверхні газону, інакше газонна трава придбає нерівномірне забарвлення, а іноді рослини можуть отримати опіки.

Травень

Стрижка газону. Стрижка газону проводитися регулярно, і є однією з найважливіших процедур по догляду за газоном. Перша весняна стрижка, так само як і всі наступні, проводитися, коли висота газонної трави становить 5-8 см. Скошування проводять на висоту 3-4 см. Нижче косити не варто, це може нашкодити газону. Проводити стрижку варто на 4-6 в залежності від погодних умов. У період активного росту трав (травень, червень) стрижку бажано проводити частіше, в той час як жарким літом – рідше. Слідкуйте за тим, щоб скошена трава не залишалася на поверхні газону. Це призводить до загнивання і розвитку хвороб.

Аерація газону. У зв’язку з активним використанням газону, грунт в декількох сантиметрах під землею спресовується, що впливає на зростання газону і утворення місць підвищеної вологості. Тому необхідно прорізати дернину на глибину до 10 см спеціальним садовим інвентарем. Дана процедура сприяє максимальному надходженню повітря, вологи і поживних речовин до кореневої системи газону.

Стрижка газона

Догляд за газоном влітку

Червень

Очищення від бур’янів. На початку літа варто провести очистку газону від бур’янів. При невеликому засміченні, це можна зробити вручну, при сильному – можливе застосування хімічних засобів.

Полив газону. Полив бажано проводити кожен день у вечірні години, в середньому промочуючи грунт на глибину 10-20 см, що відповідає 10-20 літрів на квадратний метр.

Також в червні проводяться всі регулярні процедури (стрижка, підгодівля)

Липень

Середина літа є найбільш посушливою порою року, тому в липні слід приділити максимум уваги поливу газону. Не забувати і про регулярні процедури, стрижку і підгодівлю, але їх слід виконувати в години, коли температура повітря не висока.

Серпень

У серпні треба проводити регулярні процедури по догляду за газоном (стрижку, підгодівлю, полив), коректуючи час їх проведення в залежності від температури навколишнього середовища. У жарку пору доби не слід проводити ніяких процедур з газоном.

Підживлення. З серпня можна зменшувати кількість азотовмісних добрив, плавно переходячи на калійно-фосфорні.

Газон на участке

Догляд за газоном восени

Вересень

Всі регулярні процедури по догляду за газоном залишаються актуальними і в вересні. Залежно від дощів слід коригувати графік поливу. У зв’язку з пониженням температур настає слушний час для проведення відновлювальних робіт на тих ділянках газону, які постраждали в літній період. На всіх поріділих ділянках газону можна виконати підсів, аналогічний весняному.

Жовтень

Осіннє підживлення. Перед зимою при підживленні використовуються калійно-фосфорні добрива. Вони сприяють зміцненню кореневої системи і клітинної тканини, що сприяє підвищенню морозостійкості. Таке підживлення слід проводити на початку місяця і воно є останнім підгживленням сезону.

Листопад

Прибирання листя з газону. В кінці осені, слід провести прибирання газону. Листя, опале з дерев, і рясно полите осінніми дощами сприяють загниванню газонних трав. Слід своєчасно очищати газон від опалого листя та скошеної трави.

Обробка фунгіцидами. Якщо помічені вогнища ураження грибковою хворобою, слід провести обробку уражених ділянок перед зимівлею.

Стрижка газону. З настанням осінніх холодів проводитися остання стрижка газону. Висота трави, яка буде покрита снігом, повинна бути не вище 4 см. В Україні час останньої стрижки прямо залежить від погоди. Вона може проводитися як в кінці жовтня, так і на початок грудня.

Догляд за газоном в грудні

У зимові місяці слід мінімізувати навантаження на газон, в зв’язку з настанням у газонної трави періоду спокою. Поки газон не буде покритий товстим шаром снігу, слід утриматися від прогулянок по ньому.

Коли ж випаде сніг, слід контролювати утворення сніжної кірки на поверхні снігу і своєчасно її розбивати. Якщо уздовж газону прокладена доріжка, не варто складувати прибраний з доріжки сніг на газонне покриття. Це зашкодить газону.

Ми постарались максимально розповісти про етапи догляду протягом року, щоб ваш газон приносив вам радість не один рік. Але якщо з якихось причин у вас не має можливості дотримуватись цих рекомендацій  ви завжди можете звернутись в компанію “Стаффаж” і замовити комплексний догляд за газоном.