Опубліковано

Лохина високоросла – ягода мільйонерів

лохина київ купити

Складно, напевно, з’ясувати зараз чому у садової лохини з’явилося прізвисько «ягода мільйонерів»: чи то від того, що за походженням вона американка, чи то від її дивовижно багатого складу біологічно активних речовин, а може бути через те, що навіть в промислових посадках збір лохини відбувається переважно вручну і це впливає на ціну ягоди. Але, незважаючи на заморське походження, вирощування високорослої лохини завойовує популярність в Україні, та й придбати якісні добре сформовані саджанці в Києві не складно. Садовий центр «Стаффаж» пропонує саджанці високорослої лохини різних сортів.

Лохина високоросла в ландшафтному дизайні

Зазвичай, садівники розглядають лохину високорослу, як ягідну культуру. У ландшафтному дизайні вона ще не так популярна. Але цей чагарник цілком заслуговує на те, щоб посадити його для краси! Лохина хороша в усі сезони: навесні вона покрита дуже цікавими кольорами – дзвіночками блідо рожевого кольору, схожими на великі конвалії, влітку квітки перетворюються на великі акуратні ягоди. Восени листя на двох метровому чагарнику стає пурпурного кольору і «горить» на сонці! Добре розвивається лохина високоросла тільки на відкритих сонячних місцях, дуже ефектно виглядає в посадках на тлі хвойних рослин. Можна її висаджувати і в якості нещільного живоплоту, уздовж садових доріжок. У природі лохина високоросла (американська, канадська) – так її ще називають – росте в болотистій місцевості. Цю її особливість можна використовувати в дизайні садів, які мають заболочені ділянки та місця з високим рівнем грунтових вод. Лохина високоросла – довгожитель. Якщо дотримуватися правильної агротехніки вирощування, чагарник може прожити 50 – 80 років.

лохина користь

 

Особливості вирощування лохини

Лохина високоросла має дуже цікаву особливість: у її коренів немає кореневих волосків. Мікориза (співдружність гриба і кореневої системи кущів) повністю відповідальна за харчування лохини. А працювати мікориза може тільки в досить кислому ґрунті. З цієї ж причини лохину високорослу купувати краще із закритою кореневою системою (в контейнері), причому коренева система повинна бути «визрілою», добре сформованою, тобто бажано купувати саджанці старше 3-х років. Крім того, трирічні (і старше) саджанці будуть з правильно сформованою кроною, ну і як бонус, вони раніше вступлять в плодоношення. У садовому центрі «Стаффаж» Ви знайдете вже сформований кущі з рясним плодоношенням.

Основні умови для оптимального росту лохини

  • Для рясного плодоношення лохини необхідний кислий грунт: рН може бути від 3 до 4,5. Для цього готують посадкову яму, на 60% заповнену кислим верховим торфом (він бурого кольору і має структуру мочалки), в який додають 30% гумусу, пісок для утримання вологи, також можна внести перепрілу тирсу і перегній з кори хвойних порід і хвої. Якщо висадити лохину деревоподібну в відповідний грунт, подальший догляд особливих турбот не доставить. Брати торф з лісу не можна!
  • Добре зволожений грунт є запорукою успіху, тому лохина потребує регулярні поливи і товстий шар мульчі на грунті. Мульчувати також краще кислими матеріалами: корою хвойних дерев, хвоєю, перепрілою тирсою.
  • Добре росте і розвивається ця рослина тільки на дуже сонячних відкритих місцях. Причому навіть притінення від сусідніх рослин на пару годин в день негативно позначиться на розвитку і смакових якостях ягід.
  • Лохина садова потребує регулярного внесення добрив. Вона абсолютно не переносить органічні добрива, краще в весняний період використовувати азотні добрива. Для закладки ягід в другій половині літа лохину добре удобрити наступною сумішшю: 10 ст. ложок оцту розбавити на 10 л води + 1 ложка мідного купоросу, або ж профдобривом Агриколь для кислотників.
  • Для гарного цвітіння і формування куща необхідна обрізка. Обрізають після листопаду або ранньою весною в суху погоду. Вирізують пошкоджені, обморожені, тонкі хворі пагони біля самої землі. Потім видаляють пагони, що лежать на землі і пагони, що ростуть усередину куща. Залишають 3-4 потужних молодих пагони (пагони заміщення), інші однолітки вирізаються повністю. Плодоносні пагони поступово замінюють молодими. При цьому бажано розчистити центр куща.
  • З хорошим шаром мульчі в додатковому зимовому укритті немає необхідності.

Користь лохини

Перевагою цієї ягоди є плодоношення в другій половині літа, коли лісова чорниця і полуниця вже відплодоносили. Підібравши сорти для свого саду, можна розтягнути сезон збору ягід на 2 місяці – липень і серпень. Урожайність з одного куща від 3 до 10 кг ягід.

Ягоди лохини високорослої не тільки смачні але і дуже корисні для здоров’я – в своєму складі вони мають органічні кислоти, вітаміни (С, А, Е, РР, В1, В5, В6, В9), пектин, фітоестрогени. Лохина садова зміцнює імунітет, регулює рівень холестерину і кров’яний тиск, нормалізує обмін речовин, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, відновлює зір, зміцнює судини. Це гіпоалергенна ягода, її вживання рекомендовано при цукровому діабеті, гіпертонії і ожирінні.

Як Ви вже переконалися, лохина високоросла гідна прикрасити Ваш сад, та ще й побалує корисним урожаєм. Садовий центр «Стаффаж» реалізує контейнерні сформовані саджанці лохини відмінної якості. Купіть це диво – лохину – відчуйте себе на мільйон! Контакти наших садових центрів