Опубліковано

Технологія укладки рулонного газону

Технологія укладки рулонного газона

Рулонний газон – живий рослинний матеріал. І якщо ви хочете, щоб він органічно вжився в екосистему вашого саду та став його частиною на багато років, дуже важливо витримати технологію укладки. Якісна підготовча робота і правильний монтаж рулонного газону – це гарантія його приживлюваності, здорового і стабільного росту. 

Укладка рулонного газону проводиться безпосередньо в день покупки, тому територію, де він буде вистилатися необхідно підготувати заздалегідь. Технологія укладки рулонного газона заключається в наступному.

Крок №1 – очистка ділянки

Ділянка, де планується газон, обробляється від бур’яну і очищається від всього зайвого, землю перекопують. Якщо на вашій ділянці спостерігається застій води, то є необхідність дренування. Верхній шар грунту до 40 см знімається і вивозиться, виконується дренажний шар з гравійно-піщаної суміші та проводиться зворотна засипка.

Крок №2 – вибір методу полива

Необхідно прийняти рішення про метод поливу, який ви хочете використовувати. Ви можете поливати ваш сад вручну, але майте на увазі, що це потребує додаткових зусиль, адже полив необхідний щодня в літні місяці. Якщо ж ви не можете приділяти по 30-60 хвилин в день поливу або ваш газон покриває велику територію, рекомендується встановити автоматичну систему поливу. Прокладка магістралей водопроводу проводиться в траншеях на глибині 30-40 см.

Крок №3 –планування грунту

В чистове планування входить вирівнювання грунту – майданчик під рулонний газон повинний бути максимально рівним. Для відведення води на кожному погонному метрі формується ухил в 1 см (1 °). Візуально він не буде помітний, але допоможе уникнути застою води. Ділянка нівелюється в залежності від рівня благоустрою. Відмітка землі повинна бути на 2,5 см нижче позначки бортового каменю. На ділянку завозиться родючий грунт польовий чорнозем (не торф) і рівномірно розподіляється по всій поверхні шаром в 10-15 см. Додавання спеціальних добрив прискорить укорінення газону і допоможе кореневій системі швидше адаптуватися. Далі проводиться фінальна утрамбовка

Крок 4 – укладка рулонного газону

Рулонний газон доставляється на ділянку в день укладки. Роботи проводяться вкрай акуратно, щоб уникнути пошкодження дернини, зрізи виконуються гострим ножем. Один за одним в шаховому порядку на територію викладаються клапті зеленого полотна. Укладка проводиться щільна, без зазорів. Накладення країв один на одного неприпустимо. Після укладки проводиться ретельна укатка. Ця процедура усуває зайве повітря і забезпечує максимально щільне зіткнення кореневої системи з грунтом.

рулонний газон від виробника

Крок 5 – рекомендації по першому догляду

Після укатки газону його необхідно рівномірно полити. Ступінь зволоження повинен бути таким, щоб змочувати не тільки сам газон, але і 2-3 см грунту під ним. Такий рясний полив в обов’язковому порядку проводиться щодня, і як результат, до кінця першого тижня на нижній поверхні газону повинні з’явитися корінці.

Перша стрижка газону проводиться через 7 днів після укладання у напрямку поперек укладки, і вона не повинна бути коротше 3 см.

Газон готовий до експлуатації вже через 7 днів! Ви зможете вже в повній мірі насолоджуватися ним, але при цьому не забувати про догляд. Полив, стрижка, внесення добрив повинні проводиться регулярно. Ці заходи сприятимуть зміцненню трав’яного полотна, допоможуть підтримати гарний колір і структуру вашого газону.

Ідеальний газон від 1 до 7 днів! Фахівці ландшафтної студії «Стаффаж» додадуть Вашому саду смарагдового відтінку, уклавши рулонний газон з дотриманням всіх правил технології укладки.

Нами укладено понад 20 тис. кв.м газону, крім того у нас власний газон, в якості якого ми впевнені більш ніж 100%. Якщо Ви замовите у нас ще і систему автоматичного поливу, то отримаєте 3 роки гарантії на автополив + 1 рік на наш газон! Або ж вічну гарантію на наш газон при нашому обслуговуванні.

Дзвоніть вже зараз (067) 444-65-30