Опубліковано

Сад в еко стилі або еко сад в ландшафтному дизайні

 

сад в еко стилі

Прискорений ритм життя і повсюдно штучно-створене середовище породили в сучасному світі потребу в певному еко-просторі для єднання людини і природи. У просторі, в якому немає місця чіткості і симетрії. Звивисті лінії доріжок і стежок, плавне злиття зелених зон, природні пейзажі, натуральні матеріали створюють атмосферу для релаксації і відновлення сил. Філософія еко саду полягає в максимальній схожості авторського саду з природним ландшафтом. Так виник цілий напрямок в ландшафтному дизайні – сад в еко стилі.

Основні характеристики

Екостиль натуралістичний і простий. Він популярний серед садівників в силу своєї мальовничості, доступності та простоті у догляді. Особливо добре він підходить для благоустрою ділянок складної форми з проблемними зонами. Закладені в основу еко стилю принципи дозволяють скрасити недоліки території або навіть перетворити їх на переваги. Основна концепція – це максимальна орієнтація на характеристики місцевості: рельєф, рослинність, натуральні матеріали, традиційні для конкретного регіону. Еко стиль допускає збереження в незайманому вигляді фрагментів справжньої природи, які без грубого втручання тактовно доповнюються людиною. Якщо до ділянки примикають кам’янистий пагорби, ліс або луг, сад в еко-стилі обов’язково послужить їх природним продовженням. Камені, волуни, пні і корчі не будуть зайвими, вони органічно доповнять натуральний пейзаж.

Водойма в такому саду має криволінійні обриси, може перетікати одна в іншу каскадом в кілька рівнів. Берег відсипають галькою і засаджують осокою, ірисами, калюжницею болотною. Воду заселяють рибками і жабами для створення повноцінної екосистеми.

 

Покриття, фактури і матеріали

Еко сад Девіда Кігана (David Keegan)

При благоустрої саду в екостилі перевага віддається природним матеріалами в первозданному вигляді або в грубій обробці. Доріжки і стежки не в якому разі не виконуються з цілісного покриття і тротуарної плитки, ніяких бортових каменів. Вони повинні легко пропускати воду і дозволяти грунту дихати, тому засипаються гравієм або піском великої фракції. Можна замостити доріжки плоским каменем, спилами дерева, і в проміжках між ними проростуть трави або мох.

Фактурності еко саду додадуть декоративні відсипання з гравію або щебеню. Різних відтінків сірого, білого або рожевого, з різнокольоровими вкрапленнями камені прекрасно підходить для оформлення доріжок, берегової лінії водойми або окантовки клумб. Акуратний вид і природну декоративність квітників забезпечить мульча органічного походження: кора хвойних дерев, тріска, шкаралупа від горіхів, шишки.

 

Малі архітектурні форми 

При виборі садових меблів варто керуватися тими ж принципами – максимальна природність і природні матеріали. Як лавки може служити перекинута колода або корч, замість стільців і столу – пні і зруби дерева, замість альтанки – курінь з гілок, або природні каркаси, обплетені кучерявими багатолітниками. Це зовсім не означає, що звичайна садова меблі не буде до місця. Дерево, камені, ротанг і лоза – кращі матеріали для виробництва еко-меблів. Органічно тут також впишуться гамаки, тканинні навіси і шезлонги.

Эко сад Девида Кигана (David Keegan)
Влаштування еко саду від Девіда Кігана (David Keegan)

Підбір рослин

При виборі рослин для саду в еко-стилі слід керуватися рекомендаціями самої природи. Перевага віддається рослинам, які характерні для конкретної природної зони. Вони максимально пристосовані до місцевих кліматичних умов, легко адаптуються, невибагливі в догляді і сприятливо впливають на здоров’я саду. Взаємодіючи між собою, такі зелені сусіди покращують хімічний склад грунту, перешкоджають розростанню бур’янів, відлякують шкідників.

природній сад

Для посадки активно використовуються звичайні дикорослі дерева і чагарники: плакуча і козяча верба, горобина, клен, береза, черемха; з чагарників підійдуть кизильник, бузина, дерен, бузок, бирючина, магонія падуболиста. Такі рослини нерідко бувають власниками розлогої крони, тому у їх підніжжя добре себе будуть почувати тіньовитривалі рослини: папороті, астільба, гейхера.

Органічні і затребувані в еко саду хвойні рослини. Різна фактура і забарвлення хвої дозволяє створювати природні композиції, які будуть ефектні в тому числі і взимку. Використовуючи різні сорти хвойних рослин можна облаштувати еко сад навіть на невеликих просторах. Для цього підійдуть гірська сосна, карликові ялини, тис, ялівці. Крім своєї естетичної складової, ці вічнозелені рослини принесуть користь. Фітонциди, що виділяються хвоєю, не дають розвиватися хвороботворним бактеріям і відлякують шкідників.

Необхідний атрибут еко стилю – злакові трави (осока, ковила, овес, війник). Вони додадуть пишності, легкості і об’єму, а квітучі багаторічники по сусідству з ними додадуть яскравих фарб. Вибір варто зупинити на звичайних лугових квітах (іван чай, волошки, маки, дзвіночки, ромашки). Прекрасним рішенням буде застосування мавританського газону. Ця травосуміш з польових, лугових і степових, однорічних і багаторічних квітів різної висоти виглядає як природний луг. Добре виглядають в екосаду лікарські рослини і пряні трави (лаванда, м’ята, шавлія, чебрець, полин). Точково в заростях средньорослих багаторічних рослин невеликою групою можна висадити декоративні луки.

еко сад
Злаки в саду Піта Удольфа

 

За еко стилем майбутнє

Необхідно пам’ятати, що навіть якщо сад в екостилі природний і натуральний, він все одно створений людиною і вимагає хоч мінімального, але догляду. Інакше з часом він просто заросте і буде схожий на покинуту територію, яка далека від краси і гармонії. При правильній організації саду, плануванні та підборі рослин потреба в догляді буде мінімальною, так як рослини будуть самі регулювати ріст і розвиток, як це відбувається в природі.

Хочете наблизити природу до себе і свого житла, ставши частиною природної екосистеми – ми допоможемо вам в організації такого саду!

Телефонуйте за номером (067) 444-65-30 або заїжджайте до нас в офіс в Києві –  пр-т Науки, 151

Захоплюючий, естетичний, легкий у догляді і економічний за витратами – на думку провідних ландшафтних дизайнерів світу і просто любителів садівництва за еко стилем майбутнє!