Опубліковано

Створюємо авторський сад з троянд

сад з троянд

Красуня троянда є, мабуть, одним з небагатьох рослин настільки самодостатніх за своєю природою, що тільки на основі її однією можна створити чудовий сад. Різноманітність сортів і видів цієї рослини вражає, захоплює, надихає на створення прекрасного. Якщо ви є фанатом цієї дивовижної квітки – ми допоможемо гармонійно вписати її в ваш сад.

Почнемо з вибору місця під посадку

За допомогою троянди будь-який зелений простір перетвориться на справжній райський куточок. Божественний п’янкий аромат, веретеноподібні бутони, оксамитові пелюстки, багатобарвна палітра – тільки багатолика троянда здатна створити таку вишукану і романтичну атмосферу. Вона додасть чарівності будь-якому простору: графічності – саду в регулярному стилі, ніжності і сентиментальності – вінтажному саду, мальовничості – саду в природному стилі. Монохромний сад, ароматичний – тільки проявіть фантазію, і чудова троянда виступить у головній ролі.

Трояндовий сад

Якщо ваш сад не належить до певної стилістики, то давайте просто проаналізуємо його. Що можна виділити, підкреслити, а може, навпаки, приховати? За допомогою троянд можна організувати прекрасний вид у відокремленій зоні відпочинку біля лавочки або фонтану. В’юнкі троянди красиво завьются навколо перголи або альтанки, прикрасять фасад будинку, акцентують вхідні групи, при необхідності приховають непривабливі види і забезпечать захист від чужих поглядів. Штамбовою трояндою, карликовими горшковими сортами можна прикрасити балкон або терасу з орієнтацією на південь і південний схід.

Троянди світлолюбні рослини. Висаджувати їх слід на сонці, але не на спеці, на безвітряній території. Грунт бажано щоб був пухкий, добре дренований, багатий органічними речовинами, необхідними рослині для росту і рясного цвітіння.

Обираємо рослину за висотою

Розарій у вашому саду

Якщо ми вже визначилися з місцем посадки, можна приступати до вибору рослин. Перед покупкою і посадкою квітів, краще всього зробити невеликий ескіз майбутнього розарію. Це допоможе нам визначитися з розміром рослин, так як розташування квітів пов’язано з їх максимальною висотою.

На передній план висаджуємо низькорослі сорти. Це грунтовопокривні, мініатюрні (патіо) і бордюрні троянди заввишки до 45 см. Далі – середньовисокі сорти, висотою від 45 до 120 см. До них відносяться чайно-гібридна троянда, паркова, англійська, троянди Флорибунда. До високих сортів відносяться Грандіфлора і плетисті троянди заввишки від 1,5 до 5 метрів, їх можна висадити на задній план.

Обираємо кольорову гамму майбутнього саду

При створенні саду з троянд дуже важлива колірна гармонія. Палітра квітів виключно різноманітна і, часом, визначитися з вибором буває дуже складно. Від звичних нам відтінків рожевого, жовтого, білого, червоного до екстравагантних синього, фіолетового або навіть зеленого. Неймовірно ефектні, сорти з двоколірним переливом на самих пелюстках.

  • При монохоромній схемі посадки підбираємо різні сорти троянд з квітами одного відтінку (наприклад, від блідо-рожевого до насиченого).
  • Розарій з двох кольорів зручно підібрати, спираючись на колірний спектр. Гармонійно будуть сприйматися два кольори, що знаходяться поруч на колірному колі (наприклад, жовтий і оранжевий, оранжевий і червоний). При цьому якийсь один з кольорів повинен переважати, а другий лише доповнювати.
  • При контрастному поєднанні – один колір домінує, а інший використовується виключно для акценту. Ці кольори знаходяться на колірному спектрі навпроти один одного (жовтий і фіолетовий, помаранчевий і синій). Контрастна схема частіше використовується, якщо розарій складається не тільки з троянд, а й з інших рослин-компаньйонів.

Що стосується «компанії»…

Троянди гарні в «моно» посадках, але і не менш прекрасні в змішаних. Основний критерій підбору рослин компаньйонів – їх естетична складова повинна бути скромною і елегантною. Вони лише підкреслюють аристократизм і гідність троянди, а не сперечаються і конкурують з нею. У біологічному аспекті відповідні компаньйони для троянд повинні розділяти ті ж умови вирощування, її любов до сонця, грунту і вологи. Слід зупинити вибір на рослинах, які відлякують шкідників, покращують грунт або яким-небудь іншим шляхом сприятливо впливають на здоров’я рослин, підвищуючи екологічність саду.

Часто поруч з трояндами висаджують хвойні і вічнозелені чагарники. Дельфініум, ірис, лаванда, шавлія і котівник вигідно підкреслять і підсилять інтенсивність кольору троянд. Ідеально доповнюють один одного троянда і клематис: з поєднання відтінків білого, рожевого і фіолетового народжуються прекрасна колірна гармонія.

По-справжньому ефектний розарій вийде, якщо висадити на одній клумбі кілька різних за формою, забарвленням і термінами цвітіння рослин. Головне не боятися експериментувати!

 

Стати володарем чудового саду з троянд не так складно, як здається. Вам – просто треба захотіти – а ми реалізуємо всі ваші задуми. Фахівці ландшафтної компанії «Стаффаж» допоможуть Вам розібратися і не заплутатися в цьому великому розмаїтті сортів гордої красуні, підібрати поєднання і знайти їй гідне місце у вашому саду.

Результатом ви будете захоплені!

Приклад авторського саду з троянд