Опубліковано

Живопліт з гортензії волотистої

Живопліт з гортензії

У вас гарна зелена ділянка, але паркан на задньому фоні не дає вам спокою … А може ви не знаєте яким чином розділити простір у вашому саду? Пропонуємо вам гарний і естетичний варіант маскування або зонування – живопліт.

Жива огорожа – це щільно посаджені рослини в один або кілька рядів. Фактично, для огорожі можна використовувати як стійкі хвойні або листяні дерева і чагарники, так і в’юнкі рослини. Але сьогодні пропонуємо вам розглянути варіант огорожі з прекрасної і дивовижної гортензії волотистої.

Плюси в сторону вибору

Живоплоти з гортензії швидкими темпами завойовують популярність у всьому світі. Давайте з’ясуємо які ж переваги, крім неймовірної краси, має такий живопліт?

 1. Швидке наростання зеленої маси листя.
 2. Велике листя, що щільно вкриває кущ. Огорожа із гортензії добре захищає від пилу і зволожує повітря.
 3. Великі, пишні, дуже декоративні суцвіття, – у різних сортів розмір суцвіття коливається від 25 см до 40 і навіть 55 см (при високій агротехніці).
 4. Пізнє цвітіння – гортензія зацвітає в червні – липні (до цього часу вже відцвітають магнолії, бузок, рододендрони – так звана весняна хвиля цвітіння).
 5. Тривале цвітіння. Гортензія волотиста цвіте практично все літо, деякі сорти до вересня – початку жовтня. Її називають королевою осені.
 6. Зміна відтінків кольорів під час цвітіння гортензії від білого до рожевих і винно червоних відтінків. Одночасно на кущі можуть бути суцвіття різної інтенсивності забарвлення.
 7. Стабільне щорічне цвітіння. Суцвіття з’являються на пагонах поточного року, тому навіть якщо з якихось причин частину куща довелося видалити, вона все одно порадує Вас пишним цвітінням.
 8. Декоративність навіть в зимовий період. Цим можуть похвалитися далеко не всі квітучі рослини. Суцвіття гортензії не в’яне і не обсипається, воно перетворюється в сухоцвіти бежево – коричневого кольору і прикрашає сад навіть взимку, при цьому просто казково виглядає вкрите інієм. А обрізати кущ необхідно вже навесні.
 9. Досить висока морозостійкість. На відміну від більш вибагливої родички, гортензії великолистої, волотиста гортензія переносить морози до -30оС!
 10. Гортензія буде відмінно розвиватися і цвісти як на сонці, так і в півтіні. При цьому воліє легку ажурну півтінь.

Цих причин цілком достатньо, щоб зробити вибір на користь «королеви осені». Залежно від функцій, які ми покладаємо на живопліт, вона може бути різної висоти. Низькі сорти гортензії створять огорожу біля 1м висотою, середні – від 1,2 до 1,5 м, високу огорожу сформують сорти від 1,6 до 2 і навіть 3 м.

Сортове різноманіття гортензії для створення живоплоту

На сьогоднішній день світ гортензій дарує нам неймовірну кількість сортів різноманітної форми і палітри. З кожним роком з’являються все більш вишукані і менш вимогливі види, що не може не радувати. Ми ретельно стежимо за новинками і одні з перших в Україні стаємо їхніми власниками. Та що говорити – ми злегка «фанати» гортензії 😊, тому подбала про те, щоб у Вас був досить великий вибір як для одиночної композиції, так і для створення живоплоту.

І так – які сорти гортензії волотистої можна підібрати для живоплоту.

Для високого живоплоту підійдуть

 • Меджікал Старлайт
 • Фрайз Мельба – це її суцвіття – гіганти може досягати 55 см при гарному догляді
 • Лаймлайт
 • Пінкі Вінкі
 • Полар Беар
 • Меджікал Фаєр
 • Грандіфлора
 • Меджікал Мунлайт
 • Фантом
 • Мега Мінді
 • Бомбшелл
 • Сільвер Долар

Середньо рослий живопліт з гортензії волотистої сформують сорти:

 • Сандей Фрайз
 • Даймонд Руж
 • Дарума
 • Вімс Ред (у цього сорту є ще одна назва – Файр енд Айс)

Низькорослі гортензії утворюють невисокий живопліт, який буде виконувати скоріше декоративну функцію і допоможе зонувати простір саду, у нас Ви можете придбати такі сорти:

 • Дартс Літтл Дот
 • Бобо
 • Діамантина

Незважаючи на свій маленький зріст (близько 1 м), вони мають великі суцвіття 20 – 30 см і досить потужний річний приріст.

Як поєднувати рослини між собою

Огорожа із гортензії волотистої вільно зростаюча, тобто висаджені в ряд рослини не підстригаються по одній висоті. Для того, щоб такий живопліт виглядав акуратно, його формують з рослин одного сорту. Якщо ж виникла думка створити цілу колекцію сортів (що не дивно, така краса нікого не залишить байдужим), то для живоплоту підбирають сорти приблизно однакової висоти і діаметра крони.

Дуже цікавим варіантом живоплоту з волотистої гортензії є дворівнева посадка. В цьому випадку пишні кущі гортензії «підбито» знизу щільним рядом більш низьких чагарників. Як правило, нижній рівень – це формована огорожа з декоративно листяних чагарників. Цікавими поєднаннями можна назвати партнерство гортензії і пурпурнолистого барбарису, гортензії з самшитом.

Між собою непогано поєднуються і родички – гортензії деревоподібна і волотиста. Для високих огорож підбирають сорти однієї висоти. Зазвичай, в таких посадках використовують сорт волотистої гортензії «Грандіфлора», але з кожним роком з’являється все більше найкрасивіших сортів, так що можна і проекспериментувати.

Розкішним тривалим цвітінням обдарує Вас гортензія волотиста, а живопліт з неї стане квітучою річкою в Вашому саду! Купуючи гортензію в садовому центрі «Стаффаж», можете бути впевнені в її якості і сортовій відповідності. Наші гортензії в контейнерах готові до переїзду в Ваш сад в будь-який час, ну а ми з радістю проконсультуємо і допоможемо визначиться з вибором!