Опубліковано

Сад в ніжних фіолетових тонах

Хоча інститут кольору Pantone і вибрав «класичний синій» кольором 2020 року, ми то знаємо, що саме ніжно лавандовий, який переходить у фіолетовий завоював наші серця в цьому році.

Фіолетовий колір поєднує в собі протилежні енергії червоного та синього, що й обумовлює його вплив на наші відчуття. Холодні відтінки – лавандовий і бузковий – заспокоюють, більш насичені – пурпурні – стимулюють творче мислення. Крім того, починаючи з Стародавнього Риму, цей колір вважався «кольором благополуччя». А езотерики і містики донині використовують фіолетовий колір для своїх практик, вважаючи його таємничим і космічним, кольором духовності, асоціюють з мудрістю і чарами.

Ось і ми пропонуємо Вам невеликий екскурс в світ чарів, який можна створити у Вашому саду.

фиолетовый сад

Почнемо з фонових рослин

Однією з основних вимог до фонових рослин є їх невибагливість і стійкість, а також декоративність протягом усього вегетаційного періоду. У той же час вони не повинні відтягувати всю увага на себе. Зазвичай в якості фону використовують хвойні рослини, невеликі дерева і чагарники з цікавим листям.

Для підтримки загального «фіолетового» настрою в саду рекомендуємо включити в композицію пурпурнолистні рослини. Вони зазвичай служать фоном для повітряних екземплярів з ніжним легким суцвіттям бузково-рожевих відтінків або легких холодних суцвіть і сизого листя. Так, прикладом використання в композиції може бути слива Піссарда зі спиреєю японською та лавандою. Варто звернути увагу на троянду сизу (червонолисту), яка нечасто зустрічається в наших садах, а між тим цей парковий чагарник з незвично забарвленими листочками бурячково-сизого кольору «запалюється» під час цвітіння простими малиновими квітами з білим очком. Цінується не за цвітіння (досить нетривале), а за невибагливість, стійкість і декоративність листя. Компанію їй складуть декоративні шавлії, різні види дзвіночків, вероніка широколиста. Фоновими рослинами також можуть виступити пурпурні форми бука лісового, скумпії шкірястої і барбарису Тунберга.

А тепер перейдемо до головних екземплярів саду…

Виправдана екзотика

Сад в фіолетових тонах передбачає цвітіння бузкових, фіолетових, лавандових і інших відтінків квітів. Урочистості саду, безсумнівно, додадуть квітучі рододендрони. Незважаючи на те, що вже не одне десятиліття в Україну завозяться шикарні сортові рододендрони та азалії (листопадні рододендрони), для більшості садів вони як і раніше є екзотикою, а даремно! Ще однією любителькою кислих грунтів і хороших поливів є гортензія крупнолистная. Вона цвіте слідом за рододендронами хвилями протягом літа. Злітаючі хмаринками шапки квітів не описати словами. Далеко не кожен сад може похвалитися такими рослинами, вони притаманні унікальним авторським садам.

 Троянда — бузкова чарівність

Троянда вважається королевою квітів. Синього і чистого блакитного відтінків троянд в природі не існує, а ось бузкових і фіолетових виведено селекціонерами предостатньо. Дивним сортом є Блю Мун, який існує в двох формах: чайно-гібридна Блю Мун (0,7 – 1 м) і плетиста Блю Мун (3 – 4м). Обидві ароматні, повторноквітучі і можуть мати різні відтінки бузкового забарвлення залежно від умов вирощування (освітленості). Чарівності саду додадуть також бузкові чайно-гібридні Далілах і Блю Парфум. Ну і, звичайно, якщо необхідно приховати або прикрасити будь-які конструкції, плетисті Індіголетта і Бузковий Дощ будуть до місця. Існують також сорти бордюрних і грунтопокривних троянд з ліловими квітами. І якщо вже фіолетовий – це колір багатства і благополуччя, то ароматні зарості фіолетових троянд – це розкішна розкіш. Залежно від рослин – партнерів, сад в фіолетових відтінках з трояндами, може стати манірним англійським садом, в стилі «Версаль» або листівкою з Провансу.

Багаторічні квіткові рослини

Якщо «короля робить свита», то квітучий сад роблять багаторічники. Їх квіти підбираються за розміром, формою і відтінками, а самі рослини по висоті, формі куща, розміру і забарвлення листя. Крім того, враховуються терміни цвітіння і, звичайно ж, вимога до ґрунтів і освітленості. Атмосферу таємничості і умиротворення створять вже згадувані вище лаванда і вероніка. Серед шавлії буде цікава шавлія дібровна, шавлія мускатна і лікарська. Дуже схожий на шавлія котівник Фассена – ця ароматна рослина має ще й тривалий період цвітіння. У тіні інших рослин немає рівних астильбі і хості.

Авторський сад передбачає естетичний вигляд в усі сезони. Ми підбираємо рослини так, щоб була безперервна хвиля цвітіння, починаючи від весняних цибулинних і закінчуючи осінніми вересками та багаторічними айстрами. Створюємо певну концепцію згідно з Вашими побажаннями, яка об’єднає всі дрібні композиції і акцентні рослини в єдиний організм. Головне мати почуття міри, для того щоб не отримати в результаті похмуру темну композицію.

Одним словом, думок і «матеріалів для творчості» хоч відбавляй 😊 Буяння фарб або переважаючий один відтінок – ми з радістю професійно створимо для вас безпосередньо ВАШ унікальний авторський сад!