Опубліковано

Пряні трави в саду

пряные травы в саду

Уявіть собі зелене листя м’яти, що просвічується крізь запітніле скло глечика з лимонадом в жаркий літній полудень. Ароматний песто, такий базилічно-звабливий, який повертає думки в залиту сонцем Італію. Гілочку чебрецю, що лежить на скоринці стейка, передає йому свій терпкий, злегка гіркий запах. Знаєте, що об’єднує ці образи? Ваша можливість виростити свої пряні трави в саду!

Вирощування прянощів не тільки дозволить Вам мати особистий запашний сад, але і дасть привід пишатися його красою. Такі рослини виглядають як міцні, густі, невисокі чагарники, які довго будуть радувати Вас своїм зеленим листям. Більшість пряних трав невибагливі в догляді, що зробить їх ідеальними компаньйонами для вашої ділянки.

Мережа садових центрів «Стаффаж» реалізує різноманітні види пряних трав, тому зараз ми пропонуємо Вам дізнатися про найпопулярніші з них більш детально.

М’ята, або аромат свіжості у вашому саду

М’ята – знайома нам з дитинства ароматна рослина, відома не тільки в кулінарії, але і в народній медицині. Домашній лимонад, зимовий чай, чудовий соус до м’яса – застосувань безліч. Але що стосується догляду?

М’ята любить відкриті сонячні майданчики з щедрим і вологим ґрунтом. Вона має потужні кореневища і так і норовить захопити побільше площі під свої паростки, тому її краще обмежувати невеликим бордюром.

М’яту можна садити як насінням, так і у вигляді живців або шляхом розподілу кореневища. Ми продаємо саджанці з добре розвиненою кореневою системою, що значно спрощує процес посадки.

М’яту найкраще висаджувати рядками, дотримуючись між ними дистанції 30-40 см. Не хвилюйтесь, зовсім скоро вони розростуться і утворять густий зелений килим. Якщо Ви хочете невисокі густі кущики, прищипніть верхівки молодих пагонів приблизно через два тижні після висадки в грунт.

Полив м’ята любить системний, бажано, щоденний. Добре буде також регулярно додавати в грунт комплексні добрива Осмокот (США) або біодобрива Dcim (Бельгія). Важливо удобрювати грунт мінімум двічі на рік: навесні та восени, перед самими заморозками. За такий догляд м’ята буде Вам вдячна і порадує вас рясним цвітінням і пишним листям.

Чебрець в вашому саду

Ця рослина прийшла до нас з Північної Африки. Її згадували в своїх працях Діоскорид і Теофраст, та й сучасні кухарі готові співати цієї прянощі хвалебні оди.

Чебрець невибагливий в догляді. Йому потрібний сухий, бідний грунт, бажано, що містить щебінь. В таких спартанських умовах він відчуває себе прекрасно і навіть стійко переносить зиму. Виглядає він як невеликий чагарник з одеревенілими нижніми гілками і невеликими, 15-20 см завдовжки, квітучими пагонами. Цвіте чебрець з травня по вересень і виглядає в цей час як суцільний килим з дрібних рожево-бузкових квіток, під якими ховаються тонкі сіруваті листочки. Чебрець ідеально підходить для окантовки кордонів квітників і доріжок, в альпінаріях і внутрішніх двориках

Висаджувати цю рослина краще у відкритий, добре освітлений грунт, який потрібно заздалегідь розпушити. Обов’язково регулярно прополювати грядки, щоб бур’яни не витягали корисні речовини з грунту, адже це уповільнює і так довгий ріст цього запашного товариша.

В посушливе літо поливайте ваш чебрець 1-2 рази в тиждень, а в більш прохолодне – ще рідше. Удобрюйте його добривом і обов’язково вкривайте торфом або листям на зиму, тоді ця пряність порадує вас своїм пишним цвітінням не один рік.

Где купить?

Садовый центр «Стаффаж», расположенный в Киеве, имеет широкий ассортимент душистых трав отличного качества по самым приятным ценам. В нашем каталоге на сайте http://shop.staffage.ua/ Вы сможете увидеть основные группы пряных трав, но в офлайн-центрах их выбор гораздо шире. Мята, тимьян, шалфей, розмарин, базилик – все это можно купить в городе Киев и за его пределами. Мы подберем подходящий для вас сорт и, кроме того, дадим рекомендации по уходу.

Вырастить пряные травы в саду легко и просто, особенно, если Вы покупаете их в садовом центре «Стаффаж»!

Де купити?

Садовий центр «Стаффаж», розташований в Києві, має широкий асортимент запашних трав відмінної якості за приємними цінами. У нашому каталозі на сайті http://shop.staffage.ua/ Ви зможете побачити основні групи пряних трав, але в офлайн-центрах їх вибір набагато ширше. М’ята, чебрець, шавлія, розмарин, базилік – все це можна купити в місті Київ і за його межами. Ми підберемо відповідний для вас сорт і, крім того, дамо рекомендації по догляду.

Виростити пряні трави в саду легко і просто, особливо, якщо Ви купуєте їх в садовому центрі «Стаффаж»!