Опубліковано

Укладка рулонного газону: розмір рулону 40 см на 2 метри вага 25 кг

Створення зеленого газону – фінальний акорд в облаштуванні саду. І тут з’являється проблема вибору: траву сіяти чи укладати рулонний газон? Насправді, для створення обох видів використовуються однакові суміші трав (культурні сорти райграса, костриці і тонконога), але частіше за все монокультура 100% тонконіг, так як це найякісніший і найстійкіший газон. При якісному догляді зрілий посівної газон через кілька років за зовнішнім виглядом не матиме ніяких відмінностей від рулонного. Але рулонний газон все ж має ряд незаперечних переваг.

Укладка газону від виробника

Основні переваги рулонного газону

 1. Це звичайно ж, швидкий результат
  За один сезон не утворюється щільна дерновини після посіву насіння, а молоді сходи потребують ретельного догляду і видалення бур’янів вручну. Крім того, вони не стійкі до витоптування. Експлуатація в такому випадку можлива лише через 5 місяців після посіву. Купуючи рулонний газон від виробника, Ви отримуєте готову зелену галявину за один-два дні, по якій можна бігати вже через 5 днів після укладання.
 2. Простіший догляд на перших етапах
  Полив, стрижка і підгодівлі – це основні положення догляду за газоном. Сюди ж можна віднести вичісування і аерацію, але це вже «сезонні процедури». Трава рулонного газону вже зріла і густа, має насичений колір, щільно переплетену кореневу систему – дерновину, крізь яку погано проростають бур’яни, так що немає необхідності в їх виполюванні.
 3. Озеленення крутих схилів
  На певних ділянках схилів практично неможливо посіяти насіння – їх змиває вода при поливі. Тому в даному випадку укладання рулонного газону є єдиним правильним виходом.
 4. Невеликий шар родючого грунту
  Посівний газон вимагає 20 – 25 см родючого грунту, в той час як під рулонний буде досить 8 – 10 см. Якщо на ділянку доводиться завозити грунт, мова йде вже про значну економію.
 5. Терміни облаштування газону
  Рулонний газон можна стелити з квітня по грудень, при мінімальних температурах від +5 до + 10С⁰. Насіння ж доводиться закладати в добре прогрітий грунт і, не дивлячись на те, що проростати вони починають вже від + 8С⁰, оптимальною температурою вважається +16 … + 24С⁰. Ідеальний час для посіву газону буває 2 рази в рік з травня до середини червня, з середини серпня до 10 вересня. Тільки в цей час сходження може скласти 90%.

Технологія укладки рулонного газону

укладка рулонного газону

Укладка рулонного газону вимагає спеціальних навичок і спецобладнання. Всю укладку рулонного газону можна розділити на 2 етапи: підготовчий і власне укладка рулонів.

Так як розстелити і укласти рулони необхідно в день відвантаження газону (в прохолодну погоду допустимо затриматися на 1 -2 дня і то в розгорнутому вигляді), необхідно всі підготовчі роботи зробити до того, як замовляти рулонний газон у виробника.

Підготовчий етап

На першому етапі відбувається підготовка території та облаштування родючого шару. З ділянки слід прибрати все будівельне сміття, каміння, пеньки і рослинні залишки.

Після розчищення майданчика слід зробити дренажну систему на ділянці (при необхідності), так як газон абсолютно не переносить надлишку вологи і випріває. Також на даному етапі, бажано, зробити систему автоматичного поливу, щоб потім не довелося копати траншеї в газоні.

І, нарешті, завезти родючий шар грунту – польовий чорнозем (не торф) не менше 10см. Він повинен бути нижче рівня доріжок на 2,5 см. Грунт розрівнюється і трамбується важким газонним катком. Добре утрамбований ґрунт не буде в подальшому нерівномірно просаджувати і створювати ями під рулонами газону. Стелити зелений газон потрібно на суху землю.

Укладка рулонів

Основна мета – провести укладку в день доставки. Розстеляють рулони акуратно, не струшуючи землю з кореневої системи. Рулони починають розгортати або від кута ділянки, або від краю доріжки. Тут необхідно керуватися тим, що найгірше приживаються краї газону і, якщо по канту доріжки виявляться вузькі смужки дернини, вона швидко пожовтіє і випаде. Рулони газону укладають в одному напрямку, не допускаючи «перехльосту», але досить щільно один до одного.

Для щільного прилягання кореневої системи з грунтом, дерен трамбують. Кожен наступний ряд укладається по типу «цегляної кладки», шви між відрізками дернини не повинні знаходиться один навпроти одного. Якщо планується якась скруглена форма, краї легко ріжуться великим садовим ножем, але не підвертаються і не вигинаються.

Увага! Технологія укладки рулонного газону не допускає будь-якої деформації дернини: рулони не можна розтягувати, рвати або скручувати. При необхідності створення рельєфів і вигинів, а також для того, щоб обійти виступаючі корені або предмети декору, вирізають необхідні фрагменти гострим ножем.

Технологія укладки газонів на дуже крутих схилах передбачає фіксацію кожного фрагменту (рулону або відрізка рулону) дерев’яними кілочками.

Після укладання і трамбування газону його необхідно добре пролити водою. На крутих схилах газон проливають в кілька етапів невеликими порціями.

Фахівці з укладки рулонного газону з компанії «Стаффаж» знають всі тонкощі своєї справи і впораються з цим завданням на найвищому рівні. Ми не тільки укладаємо газон за один день, але і зрізаємо сам газон в день укладки на Ваш ділянку.

Догляд за рулонним газоном

Свіжий, тільки що покладений, рулонний газон потребує щоденного поливу. Перші 7-10 днів його не варто експлуатувати: ходити, бігати і вигулювати тварин, особливо великих собак. Першу стрижку трави проводять після відростання на 6 – 8 см.

Рулонний газон може експлуатуватися десятиліттями, слід тільки пам’ятати, що для збереження здоров’я газону необхідний постійний догляд. Регулярні стрижки підтримують декоративність, зі скошеною травою йдуть поживні речовини – потрібно дотримуватися графіка внесення добрив.

Полив газону

Однією з умов успішного створення декоративного зеленого газону є регулярний полив. Керуватися в цьому випадку потрібно погодними умовами і температурою, враховуючи, що в літній період активного росту трава рулонного газону вимагає від 10 до 25 л води на кв.м. Установка системи автоматичного поливу на сьогоднішній день найкраще рішення. Вона дозволяє не тільки вчасно і в потрібному обсязі здійснювати полив, а й економити Ваш час і гроші.

Якщо розібратися, то технологія укладки рулонного газону зовсім не складна, сам процес досить швидкий, але не маючи досвіду і необхідної техніки можна витратити багато часу, а також упустити важливі складові. В даному випадку краще звернутися до фахівців і не ризикувати вашими ресурсами.

За плечима компанії «Стаффаж» укладено понад 20 тис. кв.м газону, крім того у нас власний газон, в якості якого ми впевнені більш ніж 100%. Якщо Ви замовите у нас ще і систему автоматичного поливу, то отримаєте 3 роки гарантії на автополив + 1 рік на наш газон! Або ж вічну гарантію на наш газон при нашому обслуговуванні.

Так, свіжу зелену галявину на ділянці можливо отримати практично відразу після закінчення будівництва, організувавши укладку рулонного газону.

Телефонуйте вже сьогодні і вже через 7 днів ви зможете насолоджуватися і користуватися власним зеленим газоном.

Тел .: (067) 444-65-30

Гучних Вам пікніків і прохолоди в літню спеку!